KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13531463
nr 1353 1463
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1981, bladets mått: 33x28 cm
Kondition: saknar glas
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 oktober 2020
kl 18:35:12
400 kr
450 kr
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn